UKŁAD AWARYJNEGO ZASILANIA

Agregat prądotwórczy, czyli generator, świetnie sprawdzi się w przypadku przerw lub zakłóceń w dostawie prądu.
W każdym domu jednorodzinnym warto przygotować system zasilania awaryjnego. W ten sposób urządzenia elektryczne będą działały bez prądu sieciowego nawet przez kilka godzin.

Co wchodzi w skład zasilania awaryjnego domu?

Zasilanie awaryjne to system, dzięki któremu można wytworzyć prąd. Najczęściej służą do tego agregaty prądotwórcze oraz inne urządzenia. Takie rozwiązanie sprawdzi się w przypadku awarii sieci energetycznej, do której dochodzi podczas huraganu, powodzi, burzy czy pożaru. Do zasilacza podłącza się wybrane urządzenia elektryczne pierwszej potrzeby, szczególnie te wytwarzające światło i ogrzewanie. Większość współczesnych zasilaczy jest samoobsługowa, napędzana paliwem i włącza się automatycznie, gdy brakuje prądu. Tego typu sprzęt można również wykorzystać w pomieszczeniach, które nie są podłączone do sieci elektrycznej (garaże, szopy, piwnice, strychy, pomieszczenia gospodarcze i inne).

Agregat prądotwórczy, czyli najpopularniejszy zasilacz domowy

Agregaty prądotwórcze należą do najpopularniejszego rodzaju zasilaczy awaryjnych w obiektach wolnostojących. Można zamontować stałe lub ruchome agregaty prądotwórcze. Te pierwsze są przypisane do konkretnego systemu zasilania, natomiast drugie można instalować dowolnie. Niektóre generatory włączają i wyłączają się automatycznie, inne należy obsługiwać ręcznie. Agregaty wytwarzają różną moc, co jest zależne od zużycia paliwa na godzinę działania sprzętu. Generatory prądotwórcze powinny być zainstalowane przez specjalistę. Ich cena waha się od 2 do 10 tysięcy złotych w zależności od mocy i rodzaju napięcia.

Kontakt

www.elektrykadladomku.pl

507 751 128